trochę o mnie

Albania

Tak, naprawdę jestem Mała!

.. ale 153 cm to żaden wstyd. Podobno potrafię swoim śmiechem wystraszyć wszystkie niedźwiedzie w promieniu paru mil, roztapiam zatwardziałe serca, biegam na rozgrzewkę maratony, a w rękawie zawsze znajdę parę asów.

Tak już całkiem serio, mam 30 lat i mam na imię Anita. Z wykształcenia kulturoznawca, archeolog. Z zamiłowania...zgadnijcie? ;)

Podróże zaczęłam jako trzy latka, wywożąc w wózku młodsze rodzeństwo do lasu -nie żartuje! Potem potoczyło się z górki, rodzice wszczepili mi do głowy chęć poznawania świata i trochę takiego włóczęgostwa ;)


Trochę podróżuje, a według niektórych nawet za dużo. Z tej racji dostaje tez od znajomych pytania, gdzie pojechać, co zobaczyć, ile to kosztowało i kiedy w końcu zacznę pisać bloga?? No właśnie, kiedy? Po studiach pomyślałam że oto koniec frywolnego życia i mnogości wyjazdów. Ale nic z tego! Wyjeżdżam nadal i to jeszcze dalej. Póki co pozwala mi na to praca, rodzina i co najważniejsze głowa z marzeniami. Pracuję w biurze podróży, ale nigdy na takie zorganizowane wyjazdy nie jeżdżę. Największą frajdę sprawia mi przygotowywanie planu, kombinowanie najtańszych i najbardziej optymalnych połączeń, a potem wchłanianie obcej kultury, języka, kuchni, poznawanie ludzi poprzez "stopa", couchsurfing i przeżywanie każdego dnia po swojemu.  Peru, 

Piszę może nie całkiem składnie, może dlatego że na lekcjach polskiego w gimnazjum przeglądałam katalogi z kosmetykami, zamiast uważać ;) a w liceum leciałam na trójach. Nauczycielka poradziła mi pisać, dużo pisać. Zaczęłam więc tworzyć co roku grubaśny pamiętnik, wysyłałam setki listów potem maili, w końcu zaczęłam tworzyć opisy wycieczek i wypraw, aż doszłam do drobnych publikowanych artykułów. Lubię i potrzebuje pisać.

Lubię też robić zdjęcia, które nota bene czasem mi wychodzą i nawet są nagradzane :) 

tutaj znajdziecie mój dorobek: 


Zapraszam do czytania, przeglądania, dzielenia się swoimi myślami i przeżyciami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz